O lidech

Táborenka sdružuje příznivce organizování borových pobytů pro děti. Snaží se ze svých svěřených chlapců a dívek udělat BOrce do nepohody. Čas strávený v přírodním prostředí bývá obohacen RENomovanými osobnostmi ze sportovní a kulturní oblasti, například výukou line dance, country, angličtinou s rodilou mluvčí z USA, lezeckou stěnou, skákacími botami, paintballem atd.. KAždý získá nezapomenutelné zážitky!

Proč poslat děti na tábor s námi?

  • tým zodpovědných odborníků, převážně vysokoškolsky vzdělaných
  • více než 20tiletá zkušenost s organizováním letních táborů
  • důraz na ochranu přírody, dobré přátelské vztahy
  • turisticky zaměřené výlety, zlepšování tělesné kondice dětí
  • nepřetržitý pedagogický dohled
  • nabídka zajímavých pohybových aktivit
  • výtvarné dílny

Vedoucí pro letošní tábor:


Jarmila Kytýrová pořádá tábory jako hl. vedoucí od roku 1978. Má jich za sebou už 40, jenže bez takové party vedoucích, jako je ta naše, by to prý vůbec nešlo. Je v důchodu- i když už od loňského února zase učí. Miluje hory, zahradu, les a nejvíce ze všeho svoje 3 vnoučata.


Jana Dymešová nakupuje, prodává, poptává, nabízí, šetří – zodpovědně hospodaří! Učí na základce, má ráda koně, knížky, hory – a je to člověk do nepohody.


Helenka Špačková je zdravotnice, pracující ve Fakultní nemocnici HK, na tábory jezdí přes 10 let a s vtipem vyléčí vše.. .


Eva Pultrová, naše skvělá kuchařka, nepostradatelný táborový duch! Uvaří všude, ze všeho, na všem a nezkazí žádnou legraci.


Dana Svatoňová = kulový blesk! Je to člobrda, o kterém nevíte , co kdy udělá, kde se zjeví, co přemístí, ale je s ním legrace a je divý do práce.


Petr Hanka je počítačový a internetový expert. Podniká v oblasti elektronických komunikací. Na tábory s námi jezdí už přes 20 let, zabezpečuje vše okolo techniky a rozumí si dokonale s nejstaršími oddíly. Se svým kamarádem Honzou zajišťuje bezproblémový chod naší základny v Božanově. Rád lyžuje, plave, miluje lezení po výškách.


Honza Stránský – soukromý podnikatel, chlap každým coulem, který je všude, kde je potřeba. S dětmi pracuje více než 20 let. Stejně jako jeho kamarád Petr má na starosti krom nejstaršího oddílu i údržbu základny v Božanově.


Pavel Vencl je jako Kinder vajíčko. Nikdy nevíme, čím nás překvapí :-). Oddílový vedoucí, který s nami jezdí už přes deset let. V současné době pracuje jako IT vývojář v jedné nejmenované firmě se zeleným ufonem. Ve volném čase se věnuje 3D tisku, elektrotechnice a projektům s Arduinem.


Natalí Křižánková Luxemburková na tábor jezdila ještě jako dítě a dnes už je celých 10 let součástí naší party vedoucích. Když zrovna není na táboře nebo nepoznává krásy naší planety, věnuje se právu, které je jak její prací, tak i koníčkem. Nechybí jí ale ani smysl pro humor, ráda cestuje, sportuje, vaří a navštěvuje koncerty, festivaly nebo jakékoli jiné akce, kde nuda rozhodně nehrozí.


Vlaďka Harlasová pracuje jako zdravotní sestřička – obor chirurgie a ORL. Máma dvou dětí a jednoho pejska😊, která jezdí na tábory už od první třídy – takže hóóódně dlouho. Rok se v tomto případě už neuvádí 🤪. Její krédo: s úsměvem jde všechno líp.


Lucka Mazourová s námi také jezdí již nějaký ten rok. Má vystudovanou Sociální činnost a momentálně pracuje jako zástupce manažera v multikině CineStar. Ráda pracuje s dětmi, chodí do přírody, čte a nově se začala věnovat zumbě. Takže sečteno a podtrženo, s dětmi na táboře je ve svém živlu.


Katka Štěrbová je studentka na Univerzitě Hradec Králové, kde studuje na pedagogické fakultě. Na tábor s námi jezdí už od svých šesti let a od osmnácti s námi jezdí jako táborová vedoucí. Má ráda děti, přírodu, cestování a dobré jídlo, kterého je na táboře víc než dost. Její zájmy jsou: myslivost, četba, ruční práce a hry s dětmi. Hned po Ivošovi je ta nejhlasitější vedoucí.


Káťa Komárková – studentka VŠ chemické. Jejím největším koníčkem je tanec – závodně stepuje už třináctým rokem. Ráda se zapojí do jakéhokoliv vystoupení nebo hry pro děti. Na tábor jezdila už jako dítě a letos s námi jede jako vedoucí již počtvrté.


Míša Očenášková  studuje poslední ročník gymnázia a chystá se na VŠ. Na tábor jezdí pravidelně od svých 7 let a vloni jela poprvé jako oddílová vedoucí. Má ráda přírodu, cestování a ani sport jí rozhodně není cizí. Právě naopak 🙂 Má organizačního a tvořivého ducha. S Míšou se rozhodně nudit nebudete!


Terka Komárková je studentka pedagogické školy, budoucí paní učitelka ve školce, proto má ráda naše nejmenší oddíly. Jejími koníčky jsou hudba, cestování, především sotfball a nepohrdne ani jinými sporty. Rozhodně jí nechybí táborový duch a žádná sranda jí není cizí. Na tábor jezdí každoročně od svých 7 let a podruhé se připojí do naší party vedoucích.


Ondra Janata se živí jako vojenský policista. Je to sporťák, bavič, dětmi milován za ranní hudební budíčky a následné rozvičky. Letos do Božanova podruhé…


A tady nás máte všechny (už jsme o pár let starší, sestava se drobně mění, ale jádro zůstává) ! Parta fajn lidiček, kteří tu jsou pro Vaše děti, aby měly krásné vzpomínky na letní dětský tábor 🙂

Kdo s nám letos nejede, ale jinak se také účastní/il?

Ivo Vaníček: policista, na táborech se vyžívá jako oddílový vedoucí a strůjce všech legrácek již více než 30 let… Jeho moudro: „Děti se dokážou přetvářet dva dny, dospělí i tři měsíce. Proto jsem rád mezi dětmi.“


Jana Vaníčková je oddílová vedoucí, která s námi na tábor jezdí už přes 20 let! Pracuje v ČSOB Hradec Králové, je milá, přátelská a proto ji děti mají rádi. Její oblíbenou činností je jízda na kole a také ji velice baví ruční práce – např pedik, paličkování, …atd.


Radek Vaníček – pracuje jako vojenský policista a dokáže děti nadchnout a vyburcovat snad ke všemu. Zbožňuje všechny adrenalinové sporty – miluje snowboarding, jízdu na horském kole a překonávání vlastních limitů. Jako dítko s námi začal jezdit ve třech letech a jako oddílový vedoucí to s pracovními přestávkami táhne již dvacátý rok.


Lukáš Hovorka je šťastný otec 2 fantastických loupežníků a milující manžel. Profesně pomáhá firmám k jejich úspěšnému podnikání prostřednictvím internetové reklamy. Volný čas rád věnuje rodině, dumání nad dalšími podnikatelskými záměry, jízdě na kole, lukostřelbě, plavání, lyžování atd. Jezdí s námi již několik let (nechce se mu to počítat 🙂 ) a děti oslovuje především svým humorem a kamarádským přístupem.


Pavla Hovorková jezdí tábořit prakticky od narození. Má ráda nejmenší oddíly. Děti si ji vždy zamilují. Pája je velmi tvořivá – maluje, dělá šperky z korálků a další kreativní věci. Zajímá se o módu, ráda cestuje a sportuje. Hlavně ji baví jízda na kole, kolečkových bruslích a fitness.


Marťa Zimová – studentka VŠ zemědělské, která má ráda zvířata, přírodu,sport. Ráda se chodí odreagovat do kuchyně,kde péče a vaří různé dobroty. Dříve na tábory jezdila jako dítko, teď jezdí 6 rokem jako vedoucí. Je pro každou srandu a děti ji mají rádi.


Marcela Trnková – Tento vedoucí je ostuda a zatím o sobě aktuální informace nedodal.


Péťa Zimová, budoucí paní učitelka, veselá, hravá, u dětí oblíbená, na tábor s námi jezdí už od malička. Dochází na zpěv do ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, kde se učí moderní a muzikálové písně. Ráda čte, je to dobrovolná hasička, která soutěží v požárním sportu, ale baví ji i ,,lenoší“ u počítače. Řídí se heslem: ,,Život je boj, ale stojí za to.“